اجـــــازه
حسنعلی منصور در ماهنامه توتیای کرمان

این‌که حسنعلی منصور، چهره‌ی منفوری که عزت ایرانیان را به بیگانگان فروخت، در کنار چهره‌ی ادبی و فرهنگی و معنوی خواجوی کرمانی معرفی شود،  جای تعجب دارد.

شاید نویسنده قصد معرفی مشاهیر را داشته، اما بین شهرت پاک خواجو و اشتهار به فسادِ منصور از زمین تا آسمان فاصله است.

این میان، تأکید نویسنده در به کار بردن کلمه‌ی «ترور» و به «قتل رسیدن» وی، سعی او را برای ساختن چهره‌ای قاتل و تروریست از شهید عزیز ما «محمد بخارایی»، نشان می‌دهد.

استفاده از لفظ امام در پرانتز و نیز نام بردن از رهبر فقید انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمت‌الله‌علیه، به عنوان«سید‌روح‌الاه‌خمینی» نمونه‌ی دیگری از بی‌توجهی نویسنده به اهمیت حفظ احترام به شخصیت ایشان است.

شاید بهتر بود نویسنده به جای این‌که بنویسد منصور در صدد سازش با روحانیت اقدام کرد و تلاش کند او را تطهیر کند، به این مطلب اشاره می‌کرد که او پس از آزاد کردن امام، طرح مصونیت مستشاران آمریکایی را دوباره به سنا فرستاد و آن قدر تلاش کرد، تا به تصویب برسد. و پس از اعتراض امام راحل، ایشان را از ایران تبعید کرد.

نویسنده می‌بایست به ماهیت حزب ایران نوین که منصور ریاست آن را داشته و با افتخار از ان نام برده، هم اشاره کند که نام اصلی آن «کانون مترقی» بوده و تشکلی از «سیاست مداران جوان طرف‌دار آمریکا» بوده.

إن‌شاء الله که جمعیت موتلفه‌ی اسلامی توضیحات کامل و کافی را از مسئولین این نشریه بخواهد.ماهنامه توتیا- شماره 364- خرداد 1391

...

پـــــــــــیام‌ها()     link     دوشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۱ -

دُم خروس در هفته‌نامه‌ی پاسارگاد

برخی وقتی اسم ایران می‌آید، همچین سینه‌شان را جلو می‌دهند، که انگار خودشان یکی فقط کشورشان را دوست دارند.

اما توی روزنامه‌شان تبلیغ جنس خارجی می‌کنند، با افتخار هم می‌نویسند پرفروش‌ترین در کشور انگلستان است.

انگلستانی که سال‌ها نفت و پول و سرمایه‌ی ملی‌مان را برده؛ هنوز هم دست به هر خیانت و جنایتی می‌زند تا نتوانیم سرپا بایستیم.

این میان ما مانده‌ایم دلسوزی‌ این جماعت را برای کشور باور کنیم، یا دُم خروسی که از وسط نشر‌یه‌شان زده بیرون.

البته باید به مدیران استان که توی تمام سخنرانی‌هایشان یک کلیشه‌ی ثابت از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در مورد تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی پیدا کرده‌اند، تبریک گفت. اما کاش همین مدیران یک خط می‌نوشتند برای نشریات استان که حداقل تبلیغ کالای خارجی نکنند، حتی اگر ایرانی‌اش نباشد.

قضاوت کنید که لوازم خانگی مبله توی کشور ما تولید می‌شود، یا نه؟!


هفته‌نامه پاسارگاد- شماره 234- 5/4/ 1391


...

پـــــــــــیام‌ها()     link     دوشنبه ٥ تیر ۱۳٩۱ -