اجـــــازه
هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد


بر منکرش لعنت
قریب به یک سال از سخنرانی حاشیه ساز حاج سعید حدادیان– خوب یا بدش، و ارتباط حرفهایش به آقای حاشیه ساز، ارتباطی به این نوشته ندارد- که معلوم نیست به چه دلایلی در چند هفته گذشته از طریق اینترنت و بلوتوث و ... پخش شد، میگذرد.
این میان، شخصی به نام ابراهیمی که گویا کارشناس ارشد روابط بین‌الملل است، نوشته‌ای را برای هفته‌نامه رودبارزمین ارسال کرده که این هفته نامه هم بی کم و کاست، آن را چاپ کرده است.
جای ذکر چند سوال حول این نوشته، خالی است که با اجازه، میپرسم.
ابتدا سوالی از جناب یوسف زاده: آقای یوسف‌زاده، اگر رقیب را باید نقد کرد، آنچه در همین شماره از نشریه تان نوشته‌اید، نقد دولت و یا به قول خودتان رئیس آن است،‌ یا تمسخر؟

 جناب ابراهیمی! سوال اول از شما اینکه اگر هر سخن جایی دارد و هر نکته مکانی خاص، چرا جای این متن ماه‌ها پس از ایراد سخنان سعید حدادیان،‌ حالا در این نشریه باز شده؟
لازم به ذکر است، هم رودبارزمین و هم نویسنده، گفته‌اند حدادیان اخیراً چنین حرفهایی زده؛ در صورتی که اخیراً نبوده و موضوع مربوط به ماهها قبل است.

آیا این کار شما، دامن زدن به اوضاعی که دشمن را شاد میکند، نیست؟

دوم اینکه چه شده رودبارزمین در حمایت از یک مقام دولتی، آنهم در دولت دکتر احمدی‌نژاد-آنهم رحیم مشایی- برآمده، که گاهی وقتها از ذکر عنوان رئیس‌جمهور هم برای او اِبا دارد!؟
و سوم اینکه، جناب ابراهیمی، کارشناس ارشد روابط بین الملل، شما که این قدر در باب رعایت اخلاق و مسائل اخلاقی نوشته‌اید و فریاد وا اخلاقا سرداده‌اید، این حق را از کجا آورده‌اید که به حاج سعید حدادیان "بحق لقب هتاکیان" را داده‌اید؟
آیا این لقبِ اعطایی شما، توهین نیست؟
و آخر اینکه، چه اصراری است که منبرهای روضه را از سیاست خالی کنید؟
مگر اعتقاد شما غیر از این است که سیاست و دیانت ما یکیست؟
آیا این اندیشه کمی به سکولاریسم نزدیک نیست؟


..........

پی‌نوشت
هفته‌نامه رودبارزمین
شماره 549
26 اردیبهشت 1390

...

پـــــــــــیام‌ها()     link     چهارشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٠ -