اجـــــازه
دو مطلب از صبح کرمان

اول این که...

این روزها بازار حرفهای انتخاباتی داغ است و هر دم از این باغ بری میرسد.
هفته‌نامه صبح کرمان در شماره ۴١١ خود، در مطلبی به قلم جلیل مظهری- سردبیر- به راحتی مقام نمایندگی مجلس شورای اسلامی را با محکِ حقوق و مزایا سنجیده و نوشته: آیا حقوق و مزایای نمایندگی اینقدر چشمگیر،‌ با ارزش و فریب دهنده است که عده ای خواب و خوراک را برخود حرام میکنند، شب و روز در صدد جلب محبت و کسب آراء مردم هستند.
به زعم این نشریه، تمام تلاش کسانی که میخواهند در آینده کاندید نمایندگی مجلس شوند، دستیابی به مزایای خاصی است که مردم کوچه و بازار از آن بی خبرند!
راستی چه چیزی باعث میشود یک نشریه که با پول مردم چاپ میشود، شأن نمایندگی مجلس و تلاش برای رسیدن به آن را با گرفتن خودرو و زمین مقایسه کند؟
چرا با سوال خود این شائبه را در افکار عمومی به وجود می آورید که فرزندان نمایندگان مجلس بدون کنکور وارد دانشگاه میشوند؟
چرا اذهان مردم را به این سمت میبرید که گمان کنند نماینده‌ای که با علاقه به او رأی میدهند، بی حساب و کتاب اقوام خود را وارد بدنه دولت میکند؟
چه دستی پشت پرده است که از اکنون تمام سعی خود را میکند تا ملت را به مسئولین نظام بدبین کنند و حضور مردم را در انتخابات کم رنگ نماید؟

 

-----------------

دوم ایــــــن که...

در باب فعالیت عجیب و غریب این هفته نامه، همین کافی است که متن نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را گویی بدون این که بخواند، با عنوانی دیگر چاپ کرده.
آیا مسئول این نشریه یک بار هم دچار این پرسش نشدند که مگر عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به حکم وزیر است؟
مگر مدیرمسئول یک هفته‌نامه استانی- فارغ از در نظر گرفتن ضعفهایش- چه قدر بر امور نشریات کشور تسلط دارد که نماینده ارباب جراید در شورای عالی انقلاب فرهنگی شود؟

یک بار از خود نپرسیدید وزیر چگونه برای عضویت شخصی در نهادی که رئیس جمهور ریاستش را بر عهده دارد، حکم صادر میکند؟

اصلا شما تفاوت شورای فرهنگ عمومی استان، با شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور را میدانید؟

جناب مدیرمسئول، این سهل‌انگاری نه تنها توجیهی ندارد، که بهانه غیرعمدی بودنِ چاپ نوشته سراسر مدح و تمجید از عنصر معلوم الحال ساواکی- آرشام- را از شما میگیرد و واضح مینماید این گونه اقدامات، یا ناشی از عدم تلسط و تخصص است، یا عمد!


...

پـــــــــــیام‌ها()     link     چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠ -