اجـــــازه
نامه‌ای دوستانه به معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان؛ جناب آقای مهندس کمالی

نامه‌ای دوستانه به معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان؛ جناب آقای مهندس کمالی

آقای کمالیِ عزیز، سلام.

موضوع نوشته‌ام به گفته‌ی اخیر شما مرتبط است و امیدوارم شما هم مثل سایر مخاطبان این وب‌گاه، حدیث مفصل بخوانید از این مُجمل.

و اما موضوع کلام شما و تیتری که رسانه‌ها برایش انتخاب کردند:" گزارش مستندی از فعالیت نامزدهای احتمالی مجلس نداریم."

برادر بزرگوار، کلام شما را در سایت خبری "کرمان فردا" دیدم؛ سایتی که چند ماهی است فعالیت خود را آغاز کرده و تنها حاشیه‌ای‌ست بر اتفاقات و رویدادهای استان کرمان، چون اصل کار خود را بنا نهاده بر پوشش جامع کوچک‌ترین حرکتی از کاندیدای احتمالی!!‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی، آقای پورابراهیمی.
جهت اطلاع حضرتعالی باید به عرض برسانم این کاندیدای احتمالی!! با این که کمتر در کرمان هستند و در بیوگرافی‌شان که به بهانه‌های مختلف- بهانه‌هایی غیر از تبلیغات انتخابات-  این روزها به وفور در نشریات و سایت‌ها منعکس می‌شود، محل اصلی کار و فعالیت خود را تهران معرفی کرده‌اند،- عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، تدریس در این دانشگاه، ریاست هیئت مدیره بورس کالا و...- چند هفته قبل سخنرانی غرایی در جمع فعالین علمی، فرهنگی و سیاسی کرمان انجام داده که خیلی زود سر از رسانه‌ها درآورد. شکی نیست این سخنرانی از سر دلسوزی و برای تنویر افکار عمومی بوده- جدای تبلیغ در قالب بیان دیدگاه‌های سیاسی و اقتصادی سخنران- اما مزید اطلاع‌تان عرض می‌کنم به اندک فرصتی نشریاتی از جمله " نسیم بهار، به صاحب امتیازی سیدجواد موسوی مدیرکل صدا و سیمای استان، مهر ما، عصر باور، نذیر و برخی سایت‌ها و نشریات دیگر متن کامل آن را چاپ کردند. متنی با عنوان بیان دیدگاه های دکتر پورابراهیمی پیرامون مسائل داخلی و بین المللی و اقتصادی. و البته تیترهای مشابه.

آقای کمالی عزیز، نیازی نیست عکس بزرگ یک نماینده‌ی فعلی مجلس در باشگاه ورزشی، خیلی زود سر از رسانه‌ها در بیاورد؛ البته کیاست ایشان آن‌قدر بوده که از ماه‌ها قبل فعالیت تبلیغی خود را آغاز کند و برای مثال کار را از بازدید از یک نمایندگی خودرو در کرمان شروع کند و اکثر رسانه‌های استان به آن بپردازند.

آقای معاون سیاسی امنیتی استاندار،‌ نیم نگاهی به رسانه‌های جنوب استان که بیندازید، می‌بینید سایت‌ها و وبلاگ‌های زیادی دارند به طرف‌داری و به دشمنی از افراد خاص فعالیت می‌کنند؛ این بماند برای نگاه خودتان.

اما در نشریات، برای مثال گلدشت که صاحب امتیاز و مدیر مسئولش – بختیار مجاز- کاندیدای منتخب شورای اصول‌گرایان است، شده منعکس کننده‌ی برنامه‌های بازدید این آقا از روستاهای اطراف.

جناب کمالی، از همان نیم‌نگاه‌تان به جنوب، کمی مایه بگذارید برای درک این‌که نقش مدیرمسئول یک هفته‌نامه در برآوردن نیازهای مردم چیست؟

بله، باید انعکاس بدهد مشکلات را؛ اما کاش یک خبرنگار داشت، تا این همه زحمت نکشد و خودش را به سختی نیندازد؛ اصلاً سختی بکشد، ثواب ببرد؛ منتها چرا تا چند هفته قبل که هنوز شورای اصول‌گرایان جنوب اسمی از این آقا نبرده بود، ایشان به فکر انعکاس مشکلات مردم جنوب-به این صورت- در نشریه‌اش نبود؟!

می‌دانم، وقت شما گران‌بهاتر از این است که بنشینید به نشریات و سایت‌ها بپردازید؛ اما اگر نیمه‌ی دیگرِ نگاه‌تان را به نشریاتِ دیگر بیندازید، به راحتی می‌بینید هفته نامه همراه کرمان به بهانه‌های مختلف کوچک‌ترین کار نماینده‌ی فعلی مجلس- محمد علی کریمی- را پوشش می‌دهد.

بابک زمین فعالیت رضاحسینی را که این روزها دارد سخت به دولت و فعالیت‌هایش انتقاد می‌کند، پوشش می دهد.

نگارستان و پاسارگاد دارند انتقادات تند شهباز حسن‌پور به دولت را که این روزها شدت گرفته‌اند این انتقادات، بازتاب می‌دهد.

عصر ظهور، امید کرمان و کرمان امروز شده‌اند جارچیِ اشتهارِ حسین امیری و کوچک‌ترین خبری را به همراه تصاویر او چاپ می‌کنند.

راستی، یادم رفت بگویم ته مانده‌ی نیم‌نگاه‌تان به جنوب را بگذارید برای دیدن یک مراسم بزرگ که به بهانه‌ی غدیر برگزار شد و عملاً فریاد بیعت با فرج الله عارفی‌پور را سردادند. شرح کامل این بیعت را می‌توانید در  شماره 154 هفته‌نامه کمنزیل بخوانید.

جناب آقای کمالی، این فقط بازتاب فعالیت تعداد کمی از ده‌ها نشریه‌ی استان بود؛ فعالیت انتخاباتی نشریات و سایر رسانه‌ها این روزها خیلی زیاد شده؛ از تخریب رقیب گرفته، تا دروغ‌ها و وعده‌ها و بزرگ‌نمایی‌ها. از تخریب دولت گرفته، تا تمجید از عناصر منحرف و وابسته به جریانات ضد نظام؛ شما نیم نگاهی به این مسائل داشته باشید، بد نیست، مستنداتی که عرض کرده اید ندارید، به تعداد بسیار زیادی فراهم می شوند؛ کافی است بخواهید ببینید.

 

با تشکر از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید
والسلام علی من اتبع الهدی

...

پـــــــــــیام‌ها()     link     سه‌شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩٠ -