شمیم عشق؛ بدون مجوز؛ زیر سایه‌ی حمایت و سکوت مسئولین

شمیم عشق؛ نشریه‌ای که سال‌هاست تحت عنوان ماهنامه، زیر سایه‌ی حمایت ارگان نظامیِ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان که از وابستگان به ستاد کل نیروهای مسلح است، بدون مجوز قانونی چاپ و منتشر می‌شود.

چاپ این نشریه که مجوز قانونی برای فعالیت ندارد، بر اساس نص صریح بند الف ماده 7 قانون مطبوعات،(اصلاحی30/1/1379) ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

همچنین سایت وابسته به این نشریه (http://shamim-eshgh.ir/) که خود یک نشریه‌ی الکترونیکی محسوب می‌شود، بر مبنای تبصره 3 ماده 1 قانون مطبوعات(الحاقی 30/1/1379) مشمول قانون مطبوعات شده، و نظر به عدم دریافت مجوز از مبادی قانونی و رسمی، فعالیت آن بر مبنای بند الف ماده 7 ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

حال باید از متولیان فرهنگی استان پرسید: چگونه است که یک نشریه  سال‌هاست بدون کسب مجوز به فعالیت می‌پردازد و با این حال، از سوی نهادهای فرهنگی حمایت مالی می‌شود و در جشنواره‌های متعدد مطبوعاتی مطرح شده و حتی حائز رتبه هم می‌گردد؟!

/ 12 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
.

خاک تو سرت کنن؛ این که حزب الهی بود؛ چرا خرابش کردی؟؟؟؟

..

با این حساب که شمیم عشقو گفتی نامردی اگه اسم رایحه ی جمعه و نشریه ی سپاه و خودِ ارشاد رو نبری....

تخلف از مقررات جمهوري اسلامي و قوانيني که توسط مجلس شواري اسلامي براي نهاد ها و ارگان هاي دولتي به تصويب رسيده جايز نيست . أجوبه الاستفتاءات فارسي، حضرت آيه الله خامنه اي ، ص 485 ، س 1983 .

جیرفت بیدار

سلام خسته نباشید خوشحالم که دوباره راه افتادید ظاهرا که جدی هم شروع کردید برای موفقیت شما دعا می کنم

سبیلو

سلام اگه یکی خواست برا شهدا کار کنه شما ...خوردنتان شروع میشه

امیر

کار کردن برای شهدا اجازه لازم ندارد دوست عزیز

دوست

نه خیر دوست عزیز شهدا خودشان نیز راضی به بی قانونی نمی باشند،شهدا را بهانه نکنید

امیر

تاوقتی شهدا بخواهند این نشریه منتشر می شود و از دست شما و امسال شما که با شهدا و فرهنگ شهادت مشکل دارید هم کاری برنمی آید . تا اوقتی هم نخواهد این نشریه منتشر نمی شود . شما بروید. شما بروید جلو هزاران کار بی قانونی که در جامعه انجا می شود بگیرد

سما

هر انکس را که این وصیت به گوش او رسد به تقوای سفارش می نمایم وانگاه به وحدت وحدت وحدت برادران من خواهران من همگی چنگ به ریسمان خداوندی زده واز گرد هم پراکنده نشوید منافقان را یا باکلام به اخلاص خوانید وبا باخواری از خود برانید اگاه باشید انان که در راه خداجان باختند یعنی شهدا انان را که پای بر خون انها نهند واز طریق وحدت وخدمت خارج شوند نخواهند بخشید –هشدار میدهم شمارا از شکایت شهیدان در نزد پروردگار خویش هشدار می دهم همه را بالاخص مسئولین را از اینکه مباد محرومین ومستضعفین جامعه را فراموش کنند عزیزان من لذت زندگی در جهاد مستمر در همه ابعاد است ولذتی بالاتر ازخدمت به ملت وجامعه نیست پس این لذت را دریابید .

بیسیم چی

[تلفن]اخه برادر چرا ؟حالا بودن مجوز چی میشه این همه دزدی میشه تو گیر دادی به این نشریه ای که داره شهدا شهر خودت رو از غربت در میاره